jeneratör ruhsat projesi konsen
Jeneratör Ruhsat Projesi

yapı kullanma imar barışı elektrik proje izmir

Jeneratör Ruhsat Projesi ve Onay İşlemleri-İzmir

Devlet Kurumu , özel şirket  ve fabrikalar için mevcut veya yeni kurulacak bir tesis için elektrik kesintisinde veya sürekli olarak enerji kaynağı olarak kullanılacak olan jeneratörün projelendirilmesi işlemidir.Jeneratörler projeleri gerekli güç hesapları gerilim düşümü hesapları havalandırma, topraklama, transfer sistemi çizimleri, dağıtım şemasının oluşturulması gibi gerekli mühendislik hesaplamaları içerir. Konsen Mühendislik olarak projelendirme takip işlemlerini titizlikle yürütmekteyiz.

Jeneratör Ruhsatı Nasıl Çıkartılır

Jeneratör Ruhsat Projesi ilgili elektrik dağıtım firmasından ruhsat almak için çizilir. Mevcut jeneratörünüz veya yeni kuracağınız jeneratör tesisatı için ruhsat çıkarılması gereklidir. Jeneratör ruhsatı alabilmek için mevcut yönetmelik ve şartnameler de belirtilen kurallara uygun proje ve tesisat işi yapılması gereklidir. Ruhsat almamış işletmeler ruhsatlı jeneratör tesisatı için elektrik tesisatlarında revizyon yapma gereği duyabilir.

Jeneratör Projelerini Kimler Çizebilir

Jeneratör ruhsat projesi çizimi bu konuya hakim gerekli yönetmelik ve mühendislik hesaplarını bilen herkes tarafından çizilebilir. Lakin dağıtım şirketine başvurmak ve muhatap alınmak gerekli imzaların atılması gereği bir elektrik mühendisi tarafından hazırlanmalıdır.