güvenlik sistemleri

 

 

 

 

 

 

yangin-algilama-ve-ihbar-sistemleri

  • Kamera sistemleri güvenlik ve sahip olduğunuz evde, işyerinde neler olup bittiğini anlamanız için kullanılan sistemlerdir. Kamera Güvenlik sayesinde istediğimiz her yeri her vakit, 7 gün 24 saat boyunca izleyebilir ve kayıt altına alabiliriz. Güvenlik ve izleme amaçlı kullanılan Güvenlik kameraları sizi daha da güvende tutma amaçlı kullanılmaktadır.

PEKİ KAMERA SİSTEMLERİ NE İŞİMİZE YARAR?

  • Gece Görüşlü Kamera Sistemleri: Öncelikle güvenlik için çok uygundur kamera sistemleri. Örneğin gecenin bir vakti işyerinizde bir olay oldu. Hemen kamera sistemine internetinizden, telefonunuzdan ya da istediğiniz herhangi bir yerden bağlanarak işyerinizi kontrol edebilir ve gönül rahatlığıyla uykunuza devem edebilirsiniz. Ya da bir hırsızlık olayı yaşandı. Polisler gelir, kamera sistemlerine bakar, hırsızı teşhis eder ve hırsızı daha çabuk yakalayarak paranızı geri getirir. Ya da yazın tatile çıktınız ya da işe gittiniz ve evinizde ne olduğunu merek ettiniz. Bu durumda trafikte bile evinizin kamerasına girerek anında evinizde neler olup bittiğiniz görebilirsiniz.
  • Kamera güvenlik: ayrıca adli konularda da önemli bir yere sahiptir. Olası bir olay anında olayı kaydeden kamera sistemleri sayesinde mahkemede önemli bir kanıtınız olacaktır. Örneğin işyerinize gelen ve saldırıda bulunan biri için kamera kayıtları sunmanız olayın gerçekten gerçekleştiğini gösterecek ve sizi davayı kazana taraf ilan edecektir. Çünkü işyerinizi dağıtan kişi yalan söyleyebilir ancak kamera kaydı yalan söylemez.
  • Eğer üretim yapan bir fabrikanız varsa yine kamera sistemleri almanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede personelinizi izleyebilir ve müdahalelerde bulunabilirsiniz. Makineler doğru çalışıyor mu? Makineler bozuldu mu? Bir olay mı yaşandı? Bu tür sorunların hepsini kameradan görebilir ve anında müdahale edebilirsiniz.
  • Güvenlik kamerası: sürekli izlenmesi gereken yerler için sabit kameralar, bütün alanı gözlemlemek için 360 derece dönebilen kameralar, olayı sadece kaydeden ya da bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan dünyanın öbür ucunda olsanız bile izleyebileceğiniz kameralar olmak üzere çeşitleri vardır. Olayları kaydedip ileri sarma, geri sarma, fotoğraflama, ses kayıt özelliği, gece görüş özelliği, kızıl ötesi özelliği ve daha birçok özellikli kamera sistemleri mevcuttur ve hepsi sizin için yapılmışlardır.
  • Güvenlik kameraları: okullarda, işyerlerinde, mağazalarda, marketlerde, evlerde, bahçelerde, depolarda, otellerde, apartmanlarda ve daha bir sürü yerde kullanılmaktadır. Siz de bir kamera sistemi alarak evinizde neler oluyor, çocuğunuz, hizmetçiniz neler yapıyor, yabancı bir kişi sahip olduğunuz eve ya da işyerine girmiş mi hepsini kolayca görebilir ve gerekli müdahalelerde bulunabilirsiniz.
  • Güvenlik kamera: istediğiniz her mekâna ve ister sabit ister 360 derece dönen ve ister ses kayıt, ister gece görüşüne sahip kameralarla güvenlik ve izleme amaçlı kullanılan sistemlerdir. İstediğiniz her yerde sahip olduğunuz yerleri gözleyebilme ve merakınızı giderme amaçlı kullanılacak kamera sistemleri ayrıca herhangi bir davada da önemli bir kanıt teşkil edilmektedir. Bu yüzden eğer iş yeriniz, deponuz, fabrikanız varsa veya evinizde siz çıktıktan sonra neler olup bittiğiniz merak ediyorsanız hemen şirketimizi arayarak bu hizmetten yararlanabilir ve daha güvenli olmanın huzuruyla yaşayabilirsiniz.

Yangın Alarm Sistemleri

  • Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.
  • Yangın algılama sistemleri, yürürlükteki yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Binalarda farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek çok çeşitli uygulamalar yapılabilmektedir. Günümüzdeki teknolojik yapılaşmada yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri ile diğer güvenlik ve kontrol sistemleri arasında entegrasyon ihtiyacı ve seviyesi her geçen gün artmaktadır.